Wiedza

Od czego zależy cena przyczółków betonowych do przepustów?

Przyczółek betonowy

Jednym z niezbędnych elementów każdego przepustu drogowego jest przyczółek betonowy, nazywany również ścianką oporową lub czołową. Jest to rodzaj prefabrykatu o odpowiedniej średnicy otworu i wymiarach odpowiadających rozmiarom zastosowanej rury betonowej. Dostępne na rynku elementy różnią się nie tylko parametrami, ale również ceną. Z czego wynikają te rozbieżności? O tym piszemy w dalszej części artykułu. Zapraszamy do lektury!

Jakie funkcje spełniają przyczółki betonowe?

Jak wskazuje sama nazwa, przyczółek jest częścią znajdującą się na czele (z obu stron) każdego przepustu drogowego. Ten zaś jest prefabrykowanym elementem betonowym, który odpowiada za przeprowadzanie pod drogą lub zjazdem cieków wodnych, przewodów telekomunikacyjnych czy tras wędrówki dzikich zwierząt. Z kolei zadaniem ścianek czołowych jest stabilizowanie przepustów i zapobieganie ewentualnemu osuwaniu się mas gruntu np. na skutek ruchu pojazdów kołowych. Dodatkowo przyczółek betonowy sam w sobie stanowi dodatkowe zabezpieczenie rury przepustowej, chroniąc ją przed uszkodzeniami mechanicznymi czy wpływem warunków atmosferycznych. Jest również formą wykończenia zjazdu drogowego, przez co wymiernie podnosi estetykę jego wykonania.

Dostępne wielkości przyczółków betonowych

W ofercie większości producentów – także w katalogu firmy Spec-Bet – ścianki czołowe i oporowe występują w pełnej gamie rozmiarów i wielkości, dopasowanych do standardowych wymiarów rur i kręgów betonowych. Wysokość i szerokość przyczółka zależą od parametrów zjazdu, rowu lub kanału, w którym ma zostać osadzony przepust. Tym, co wyróżnia naszą ofertę spośród konkurencyjnych firm, jest możliwość wykonania przyczółków oraz betonowych przepustów na specjalne zamówienie. Ceny naszych wyrobów są konkurencyjne, a możliwości przerobowe gwarantują terminową realizację zleceń, niezależnie od aktualnego obłożenia parku maszynowego.

Kwestią, od której w dużej mierze zależy cena za przyczółki betonowe, jest typ ścianki czołowej, jaki zamawiający zleci wykonawcy. W ofercie Spec-Bet znajduje się kilka rodzajów przyczółków, charakteryzujących się zróżnicowanym zastosowaniem. Proponujemy m.in.:

  • przyczółki betonowe do rur okrągłych – stosowane do zabezpieczania typowych przepustów drogowych,
  • ścianki czołowe płaskie do rur betonowych ze stopką – często wybierane jako zwieńczenie rury z płaską podstawą,
  • ścianki oporowe typu „L” – zabezpieczające przed uskokami gruntu rodzimego lub nawiezionego.

Przyczółki betonowe – podsumowując

Różnica w parametrach oraz konstrukcji poszczególnych modeli również ma swoje odzwierciedlenie w kosztach przyczółków, jednak niezależnie od wybranego modelu, jesteśmy w stanie zaoferować atrakcyjne warunki współpracy i przystępne ceny naszych wyrobów. Zapraszamy do kontaktu z biurem, gdzie udzielimy więcej szczegółowych informacji dotyczących oferty oraz terminów realizacji. Jesteśmy otwarci na niestandardowe zamówienia, które realizujemy równie szybko, co typowe przyczółki i ścianki przepustów.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików Cookies i akceptujesz Politykę Prywatności Spec-bet.