Wiedza

Beton i jego właściwości. Jakie są rodzaje betonów i ich zastosowanie?

Beton i jego właściwości

Obecnie praktycznie każda większa inwestycja budowlana wiąże się z wykorzystaniem betonu. Stosuje się go również do produkcji betonowych wyrobów, czyli prefabrykowanych elementów konstrukcyjnych. W płynnej postaci materiał ten zawsze wygląda tak samo, ale okazuje się, że jego rodzajów jest wiele. Najważniejsze z nich przedstawiamy w poniższym artykule. Specjaliści z betoniarni Spec-Bet opisują w nim także ich właściwości – poznaj je już teraz!

Beton towarowy to najlepszy materiał budowlany

Przy wykonywaniu drobnych prac budowlanych najczęściej wyrabia się tzw. beton zwykły. Można go bardzo szybko rozrobić np. w betoniarce czy nawet wiaderku. Do jego przygotowania wykorzystuje się cement, wodę oraz surowce wiążące – piasek lub pospółkę. Niestety zwykle materiały te są niskiej jakości, co znacząco pogarsza właściwości mieszanki betonowej. Do tego często robi się kilka jej porcji, orientacyjnie dozując ilość poszczególnych składników. W konsekwencji każda z nich może mieć inne parametry wytrzymałościowe.

Wszystkie te problemy rozwiązuje beton towarowy, z którego wykonujemy w betoniarni Spec-Bet w Radomiu wyroby betonowe. To obecnie najlepszy materiał budowlany, który jest rozrabiany w zautomatyzowanym procesie produkcyjnym. Jego najważniejsze zalety to:

  • idealna powtarzalność właściwości każdej przygotowanej partii,
  • doskonała jakość – parametry mieszanki są w pełni zgodne z wymogami projektu budowlanego,
  • przystępna cena.

Do czego stosuje się beton towarowy?

Nasza betoniarnia w Radomiu może przygotować beton towarowy o różnych właściwościach. Dopasowujemy go pod kątem danej inwestycji budowlanej, stosując w odpowiednich proporcjach wodę, cement i drobne lub grube kruszywa. Konkretne parametry masy uzyskujemy również przez wykorzystanie różnych dodatków uszlachetniających.

W efekcie materiał ten ma szerokie zastosowanie – jest używany m.in. do budowy:

  • fundamentów,
  • konstrukcji nośnych budynków,
  • stropów i ścian,
  • schodów.

Do tego doskonale nadaje się do przygotowywania wyrobów betonowych, w tym np. galanterii, elementów KPED czy do instalacji kanalizacyjnych.

Jakie są inne rodzaje betonu?

Prowadząc betoniarnię od wielu dekad, dysponujemy technologiami do wytwarzania różnych typów betonu. Oprócz towarowego oferujemy także m.in.:

  • posadzkowy – w razie potrzeby może być wzmocniony i przystosowany do przenoszenia ogromnych obciążeń,
  • wodoodporny – stosuje się go głównie do budowy fundamentów i piwnic na podmokłych terenach,
  • specjalistyczny – wzmocniony zbrojeniem stalowym lub polipropylenowym wykazuje dużą odporność na pękanie oraz działanie sił rozciągających.

Zamów beton w profesjonalnej betoniarni!

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz np. betonu towarowego, czy innego – powinieneś zamawiać go od sprawdzonego producenta. Jeśli chcesz mieć pewność jego najwyższej jakości, skorzystaj z usług naszej betoniarni Spec-Bet w Radomiu. Oprócz wytwarzania tego materiału zajmujemy się także produkcją wyrobów betonowych stosowanych m.in. przy inwestycjach drogowych i kanalizacyjnych. Już dziś zapoznaj się z całą ofertą!

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików Cookies i akceptujesz Politykę Prywatności Spec-bet.