Ciek wodny betonowy

Ciek wodny betonowy

 Zastosowanie cieku wodnego jest istotnym elementem budowy dróg. Zabetonowane powierzchnie uniemożliwiają procesy wsiąkania wody w podłoże, które przebiegają w naturalnym środowisku. Przy intensywnych opadach umożliwia to pochłonięcie nadmiaru wody. W miastach, gdzie ilość pokrytych betonem powierzchni jest duża, często można spotkać się ze zjawiskiem miejskich powodzi. Dochodzi do nich w wyniku nasilonego deszczu, który sprawia, że woda kumuluje się na powierzchni, nie znajdując ujścia. Betonowy ciek wodny powierzchniowy rozwiązuje ten problem, umożliwiając odprowadzanie wód opadowych. W ten sposób można zapobiec nadmiernemu gromadzeniu się wody na powierzchni, co może skutkować zalewaniem budynków i nie tylko.

Zastosowanie betonowych cieków wodnych

Dostępne w naszym asortymencie cieki wodne to wyroby betonowe, które można zastosować między innymi na prywatnych posesjach, ale też na parkingach, w parkach i innych powszechnie dostępnych przestrzeniach miejskich. Płytka korytkowa powstaje z betonu klasy C-25/30, co gwarantuje jakość i trwałość w przystępnej cenie. Ekipy budowlane wykorzystują nasze cieki wodne przy budowie dróg – łatwo można wkomponować je w całą konstrukcję. Jako element ściekowy, mogą być wykorzystywane do odgraniczenia powierzchni, na których odbywa się ruch drogowy.

Właściwości betonowego cieku wodnego

Dostępny u nas betonowy ciek wodny nie zawiera azbestu i wykazuje odporność na poślizg. Cechuje się trwałością, która umożliwia wieloletnią eksploatację. Standardowy przykanalik ma wymiary 50x50x15 cm. Z kolei jego waga wynosi 78 kilogramów. Na palecie sprzedawane są 24 sztuki w zestawie. Aby pokryć metr, wystarczą dwie sztuki.

W naszym sklepie oferujemy wyłącznie wyroby betonowe najwyższej jakości. Współpracujemy z renomowanymi firmami budowlanymi i klientami indywidualnymi. Zapraszamy do zakupów. Na stronie znajdą Państwo pełne specyfikacje wszystkich produktów. Nasze prefabrykaty powstają z wykorzystaniem niemieckich maszyn prefabrykujących, gwarantujących wysoką jakość.