Kręgi betonowe do studni – wymiary i waga 

Zastosowanie kręgów betonowych i żelbetowych jest powszechne w różnych gałęziach budownictwa. To podstawowy element konstrukcyjny przy budowie infrastruktury wodno-kanalizacyjnej. Przy powstawaniu tego typu konstrukcji niezbędne są kręgi o różnych łączeniach. Na bazie kręgów betonowych można stworzyć zbiorniki różnego rodzaju, od studzienek wodomierzowych po szamba. Warianty tych prefabrykatów różnią się w zależności od producenta – u nas możesz zakupić kręgi w różnych wymiarach, zarówno te wyposażone w uszczelki służące do łączenia ze sobą elementów, jak i modele ich pozbawione. Można dobrać do nich pokrywy betonowe, które często okazują się niezbędne w przypadku kręgów służących do poziomego ujęcia wody. Innym elementem, który może okazać się przydatny przy tworzeniu tego typu instalacji, jest pierścień obciążający, pozwalający na zabezpieczenie studzienki czy innego rodzaju konstrukcji.

Kręgi betonowe do studni – Wymiary i waga

Oferowane przez nas kręgi betonowe stanowią podstawę konstrukcyjną studni. Ich montaż jest nieskomplikowany dla profesjonalnej ekipy, a zastosowanie uwzględnia zarówno indywidualne, jak i zbiorcze systemy kanalizacyjne. Klasa betonu, którą wykorzystujemy do formowania tego rodzaju elementów, cechuje się odpowiednią wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne czy przeciekanie. Wymiary i waga różnią się w zależności od modelu. W naszej ofercie można znaleźć kręgi betonowe o średnicy 600 i 500 mm. Długości elementów dostępnych na rynku wahają się między 1000 a 2000 mm. Często wybieranymi są te o wymiarach 1200×500 mm czy 1500×600 mm.

Krąg betonowy 600

Dostępny w naszym asortymencie krąg betonowy o otworze 600 mm to prefabrykowany element studzienek kanalizacyjnych i studni przydomowych, stosowany zarówno w tych włazowych, jak i niewłazowych. W instrukcji montażu szczegółowo określono warunki jego użytkowania. Otwór tego wariantu kręgu betonowego ma okrągły kształt i średnicę wielkości 600 mm. Wykonano go z betonu klasy C 35/45, najczęściej stosowanego w przypadku tego typu konstrukcji. Jest w pełni wodoszczelny przy ciśnieniu wewnętrznym 50 kPa. Nasiąkliwość kręgów betonowych plasuje się na poziomie mniejszym niż 5%.

Krąg betonowy 500

Oferowany przez nas krąg betonowy 500 mm stanowi prefabrykowany element studzienek kanalizacyjnych, a także przydomowych studni, który wykorzystuje się przy budowie konstrukcji włazowych i niewłazowych. W skład zestawu wchodzi krąg wraz z pokrywą odciążającą, stosowaną do zabezpieczenia instalacji, jak również pokrywa redukcyjna. Szczegółowe warunki użytkowania określono w instrukcji montażu dołączonej do produktu. Otwór tego modelu kręgu betonowego ma okrągły kształt, a jego średnica wynosi 500 mm. Podobnie jak większość tego rodzaju produktów prefabrykowanych, powstał on z betonu klasy C35/45. Jest wodoszczelny przy ciśnieniu zewnętrznym 50kPa. Jego nasiąkliwość jest na poziomie mniejszym niż 5%.

Łączenie kręgów najczęściej przebiega z wykorzystaniem specjalnych uszczelek. Niektóre warianty są ich pozbawione, a spaja się je ze sobą z wykorzystaniem zaprawy. Z kolei inne, wyposażone w zamki, wciąż łączy się zaprawą. W zestaw, który oferujemy jako producent wyrobów betonowych, wchodzą również pokrywy, które należy odpowiednio dopasować do średnicy i charakterystyki kręgu. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu pokrywy zbrojone, które odpowiednio zabezpieczają studnie.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty odbiorców indywidualnych, jak również firmy budowlane poszukujące zaufanego dostawcy. Wszystkie nasze elementy prefabrykowane powstają z najwyższej jakości materiałów, dobranych z uwzględnieniem ich przeznaczenia i potrzeb konkretnego projektu. Nasi klienci mogą dokonać zamówienia indywidualnego, w którym wymiary kręgu betonowego zostaną dopasowane do konkretnych wymagań. Wszystkie nasze wyroby są wykonywane z zachowaniem najwyższego poziomu precyzji. Dzięki temu, nasza oferta jest konkurencyjna zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku. Centrum naszej działalności jest województwo mazowieckie, ale jako producent betonu w Radomiu obsługujemy zamówienia również w innych regionach Polski.

Zalety i zastosowanie kręgów betonowych do studni

Każdy dostępny w naszym asortymencie krąg betonowy o średnicy 600 czy 500 mm jest gotowym do użycia, prefabrykowanym elementem konstrukcyjnym. To oznacza, że jego parametry są powtarzalne i przede wszystkim bardzo dokładne. Można zapomnieć o dodatkowej obróbce czy tym bardziej tworzeniu podzespołu od nowa we własnym zakresie, a to oznacza realną oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy. Wszystkie proponowane wyroby betonowe SpecBet to rozwiązania ekonomiczne i zarazem efektywne w zastosowaniu, które cieszą się wśród klientów dużą popularnością.

Przy użyciu oferowanych kręgów można stworzyć zarówno przydomowe, niewielkie studnie, jak i skomplikowane konstrukcje melioracyjne będące częścią zakrojonych na szeroką skalę inwestycji drogowych czy infrastrukturalnych. W obu przypadkach prawidłowo spełniają swoje zadanie, zapewniając odpowiednią wytrzymałość, trwałość i łatwość w montażu. Jeśli poszukują Państwo odpowiedniego kręgu betonowego, należy zwracać uwagę przede wszystkim na wymiary, które są skorelowane z pojemnością. Jeśli pojemność ma być duża, należy postawić na większe modele – z powodzeniem wykorzystuje się je nawet w zaawansowanym przemyśle wodno-kanalizacyjnym.

Niezależnie od zamówionej wielkości i rodzaju każdy krąg betonowy o średnicy 500 i 600 mm zapewnia wieloletnie użytkowanie i przez długi czas zachowuje swoje pierwotne właściwości. To zasługa precyzyjnego wykonania z solidnych, starannie dobranych materiałów o znakomitych parametrach. Zapraszamy do ich zamawiania bezpośrednio od producenta.