Pierścienie betonowe i odciążające żelbetowe

Pierścienie betonowe i odciążające żelbetowe

Jako ważny element konstrukcyjny instalacji wodno-kanalizacyjnych, pierścienie betonowe i żelbetowe często stosuje się przy budowie studzienek czy szamb. Ich zastosowanie ma charakter ochronny i odciążający konstrukcję. Pierścień betonowy to prefabrykowany element, który można wykorzystać zarówno w studzienkach kanalizacyjnych włazowych, jak i niewłazowych. Najczęściej stosuje się go w przypadku konstrukcji montowanych w drodze – zmniejsza on nacisk pojazdów samochodowych, co z kolei umożliwia zapobieganie uszkodzeniom przyłączy kanalizacji.

Pierścienie odciążające żelbetowe – cena

W naszej ofercie dostępne są trzy rodzaje pierścieni, różniące się od siebie wymiarami. Pierwszy wariant to 1300x1600x200 mm, drugi – 1500x1800x200 mm, a trzeci 1800x2300x200 mm. Wymiary podane powyżej to odpowiednio: średnica wewnętrzna, średnica zewnętrzna oraz wysokość. Dzięki zróżnicowanemu wachlarzowi produktów i atrakcyjnych cenach, nasza oferta jest konkurencyjna na rynku prefabrykatów betonowych. Otwory we wszystkich wariantach pierścienia mają okrągły kształt. Oferowane przez nas pierścienie żelbetowe nie różnią się ceną znacząco od innych wariantów. Nasze wyroby prefabrykowane powstają z żelbetu C 35/45, cechującego się wskaźnikiem nasiąkliwości poniżej 5%. Jego trwałość jest odpowiednia dla normalnych warunków użytkowania.

Pierścień betonowy pod właz

Oferowane przez nas pierścienie odciążające żelbetowe i betonowe są odpowiednim elementem konstrukcyjnym również dla studzienek włazowych. Można zastosować je również do wyrównania poziomu studni względem pokrywy włazu. Sprawdzą się jako uzupełnienie konstrukcji na drodze i nie tylko.

Zapraszamy do współpracy klientów indywidualnych i firmy budowlane, poszukujące zaufanych dostawców. Wszystkie dostępne w naszym asortymencie wyroby betonowe powstają z wykorzystaniem precyzyjnych maszyn prefabrykacyjnych, gwarantujących wysoką jakość produktu.