Płytki chodnikowe

Płytki chodnikowe

Płytki chodnikowe – Opis

Jako element konstrukcyjny, płytki chodnikowe wykorzystywane są w najróżniejszych obiektach i posesjach, począwszy od tych publicznych, aż po prywatne. W przestrzeni publicznej jest to niezastąpiony wyrób betonowy, który umożliwia sprawne poruszanie się, jak również pełni funkcję odgraniczającą drogę od strefy przeznaczonej dla pieszych. Wykorzystanie płytek chodnikowych jest funkcjonalnym rozwiązaniem z uwagi na wygodną w montażu konstrukcję tych prefabrykatów. Cechują się one również wzmożoną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i nacisk, dzięki czemu stanowią idealny materiał do przygotowania przestrzeni dla ruchu pieszych.

Warianty płyt chodnikowych

Oferowane przez nas płytki chodnikowe powstają z betonu klasy C40/50. Nasi odbiorcy mogą wybierać spośród dwóch wariantów – o wymiarach 40x40x5 cm oraz 50x50x7 cm. Drugi z wymienionych modeli jest niedzielony. Pierwszy występuje natomiast zarówno w wersji niedzielonej, jak i dzielonej na 4 oraz na 8. Sprawia to, że zamawiający z łatwością może dostosować wybór do wymogów projektu. Płyty chodnikowe dostępne w naszym asortymencie występują w wariancie gładkim i chropowatym (tzw. kornik).

Charakterystyka płytek chodnikowych

Waga mniejszego wariantu wynosi zaledwie 18 kg, co znacznie ułatwia montaż. W przypadku większej wersji płyty chodnikowej jest to natomiast 35 kg. Pierwszy wariant sprzedajemy w ilości 48 sztuk na paletę. Drugi oferowany jest w zestawie 40 sztuk. Szczególnym wariantem płyt, który oferujemy, są te dotykowe, które dzięki specjalnym wypustkom tworzą chropowatą powierzchnię, stanowiącą element antypoślizgowy. To rozwiązanie o różnorodnym zastosowaniu. Umożliwia między innymi wytyczanie ścieżek rowerowych czy poszczególnych stref chodnika. Może również służyć jako element ostrzegawczy. Ponadto, jest to znaczne udogodnienie dla osób niewidomych, którym faktura ta pomaga w nawigowaniu po miejskiej przestrzeni.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty firmy z branży budowlanej, jak i klientów indywidualnych. Wszystkie nasze prefabrykaty powstają z wykorzystaniem najwyższej jakości betonu.