Pokrywa betonowa do studni (kręgu)

Pokrywa betonowa do studni

Budowa studni betonowych jest integralnym elementem tworzenia sprawnie funkcjonującej infrastruktury wodno-kanalizacyjnej. Ich zastosowanie jest powszechne zarówno w domach prywatnych, jak i zbiorczych systemach kanalizacyjnych, w tym na przykład na drogach. Wszystko dzięki szczególnym właściwościom – wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne, wodoszczelności i innym cechom, które są niezwykle istotne w przypadku konstrukcji różnego rodzaju.

Rodzaje studni betonowych i pokryw

Naszym klientom oferujemy dwa rodzaje studni betonowych – typu DIN i PN. Oba warianty są dostępne w naszym asortymencie w różnych wymiarach i mogą być łączone na różne sposoby – za pomocą uszczelek lub też zaprawy. Wariant DIN umożliwia przede wszystkim dostęp i wentylację systemów kanalizacyjnych. Sprawdza się on w różnych gruntach i wytrzymuje obciążenie ruchu pieszego i kołowego. Z kolei wariant PN wykorzystywany jest najczęściej w systemach kanalizacji drenażowej i deszczowej. W obszarach ruchu pieszego mogą być montowane na głębokości do 4 m.

Do studni betonowych można dobrać odpowiednie pokrywy. Są one dostępne w dwóch wariantach – łączonych za pomocą uszczelki oraz na wpust. Otwory pokryw betonowych mogą być różnie usytuowane w zależności od wariantu. Różnorodność wymiarów umożliwia pełne dostosowanie wyrobu prefabrykowanego do potrzeb konstrukcji. Wszystkie oferowane przez nas elementy wykonywane są z najwyższą precyzją z wykorzystaniem jakościowych maszyn prefabrykacyjnych. Dzięki temu możemy podpisać się pod jakością naszych produktów.

Stosowanie wyrobów betonowych jest popularnym rozwiązaniem z kilku względów. Przede wszystkim, prefabrykacja z wykorzystaniem tego surowca nie jest skomplikowana. Ponadto cechują się one dużą wytrzymałością. Ich kolejną ważną właściwością jest ciężar własny, który wraz z trwałością gwarantuje długoletnie funkcjonowanie konstrukcji bez żadnego uszczerbku. Przy tym, cena pokryw kręgu betonowego, którą proponujemy, jest bardzo konkurencyjna, zwłaszcza biorąc pod uwagę precyzję wykonania elementów i jakość. Dekle na studnie i studzienki, które oferujemy, sprawdzą się w każdych warunkach atmosferycznych.

Pokrywa studni betonowej 1200 – cena

Wykorzystanie pokryw obciążających umożliwia przenoszenie obciążeń z pominięciem studni. Dzięki temu w naszej ofercie można znaleźć warianty o różnych średnicach zewnętrznych i wysokości, wśród których są modele 1200 x200 mm, 1300×200 mm,1500×200 mm, 1800×200 mm i 2300×200 mm. Cena zależy przede wszystkim od wymiarów danego modelu. Otwór w pokrywie, niezależnie od modelu, ma okrągły kształt i 600 mm średnicy. Materiał, z którego wykonano element, cechuje się nasiąkliwością na poziomie poniżej 5%. Jest wodoszczelny przy ciśnieniu wewnętrznym 50 kPa.

Zastosowanie pokrywy betonowej z włazem umożliwia dostęp do studni podczas jej montażu, ale i późniejszych czynności, takich jak serwisowanie czy prace kontrolne, które należy regularnie wykonywać. Klasa włazu powinna zostać określona w projekcie. Szczegółowa specyfikacja pokrywy tego rodzaju zależy od przestrzeni, w jakiej zostanie wykorzystana. Co istotnie, zastosowanie przykryć włazowych ze stali nierdzewnej nie jest możliwe w przypadku posesji czy obiektów, gdzie występuje ruch drogowy czy pieszy. Takie obciążenia mogą spowodować ich uszkodzenie. Dobór przykryć włazowych należy przeprowadzać z uwzględnieniem wymiarów pokrywy betonowej.

Dekle na studnie betonowe

Metalowa lub betonowa pokrywa to integralny element wieńczący każdą studnię, zarówno włazową, jak i niewłazową. Każda oferowana przez nas pokrywa studzienki z włazem lub bez powstaje z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów. Wszystkie elementy wykonujemy na niemieckich maszynach prefabrykujących, gwarantujących maksimum precyzji. Dzięki temu, perfekcyjne dopasowanie do siebie elementów nie jest trudne.

Spec-bet – producent pokryw betonowych i żelbetowych do studni

Spec-bet to ceniony na polskim rynku producent wysokiej jakości elementów instalacji wodno-kanalizacyjnych i wyrobów betonowych znajdujących zastosowanie w budownictwie. Wieloletnie doświadczenie w wielu branżach sprawiło, że doszlifowaliśmy metody produkcji, wypracowując rozwiązania, które sprawdzają się na dynamicznie rozwijającym się rynku. Nasi kontrolerzy jakości stale monitorują proces produkcyjny, upewniając się, że przebiega on na najwyższym poziomie, począwszy od doboru materiałów po prefabrykację.

Wszystkie oferowane przez nas wyroby betonowe i żelbetowe spełniają wyśrubowane normy budowlane i opatrzone są stosowną specyfikacją oraz instrukcją montażu. Współpracujemy z klientami indywidualnymi i firmami budowlanymi na terenie całego kraju. Masz wątpliwości co do doboru konkretnego modelu? Zapraszamy do kontaktu celem ustalenia szczegółów. Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące właściwości naszych produktów i pomożemy w doborze odpowiedniego wariantu.