Ścianka oporowa, czołowa przepustu rurowego

Ścianka oporowa, czołowa przepustu rurowego

Ścianka czołowa i oporowa przepustu rurowego – Opis

W ofercie firmy SPEC-BET znajdziesz wysokiej klasy ścianki czołowe oraz oporowe przepustu rurowego w niskiej cenie. Dostępne w naszym asortymencie konstrukcje betonowe zostały zaprojektowane z użyciem najnowszych rozwiązań technologicznych oraz profesjonalnych obliczeń inżynierskich. Są bardzo ekonomiczne, a zarazem wytrzymałe oraz odporne na uszkodzenia i uderzenia mechaniczne. Gwarantują szczelność połączeń hydraulicznych, a także ich wydajność i wieloletnią trwałość.

Wysokiej klasy prefabrykowane oporowe ścianki czołowe przepustów oferowane przez nasze przedsiębiorstwo produkcyjne pozwalają na sprawne pokonywanie przeszkód terenowych i prowadzenie infrastruktury pod lub nad nimi. Umożliwiają wykonywanie nowoczesnych:

 • dróg i autostrad,
 • tras kolejowych,
 • ciągów pieszo-rowerowych,
 • szlaków do poruszania się zwierząt.

Stanowią również doskonałe rozwiązanie w przypadku konieczności budowy komunikacji o charakterze gospodarczym lub przemysłowym w zróżnicowanych warunkach terenowych na dużym obszarze.

Ścianka oporowa staje się konieczna wówczas, gdy realizacja inwestycji jest utrudniona z uwagi na uskoki i nachylenia terenu. Jak w takiej sytuacji zniwelować problematyczne różnice poziomów? Właśnie w tym celu służy oferowany na tej stronie element. Podpiera on konstrukcję i pozwala na zabezpieczenie powstającego obiektu przed obsuwaniem podłoża, a co za tym idzie – poważnym uszkodzeniem. Ponieważ każdy dostępny w naszym asortymencie produkt tego typu znosi bardzo duże obciążenia, znakomicie się do tego nadaje i jest chętnie wykorzystywany przez inwestorów zarówno indywidualnych, jak i przedsiębiorców.

Proponowany przez naszą firmę element jest używany w ramach dużych projektów, np. infrastrukturalnych – podczas budowy dróg, podjazdów, estakad czy mostów – a także w przypadku znacznie mniejszych konstrukcji, takich jak architektura parkowa czy niewielkie budynki gospodarcze. Ściana oporowa to uniwersalny wyrób, który powstaje w naszej firmie pod okiem najlepszych fachowców.

Ścianka czołowa przepustu 400

Oferowane przez nas wyroby betonowe takie jak oporowa ścianka czołowa przepustu 400 są kluczowymi elementami konstrukcji inżynierskich wykonanych z prefabrykatów. Wśród jej zalet warto wymienić:

 • szeroki zakres możliwej obciążalności i dużą wytrzymałość mechaniczną,
 • rozpiętość od kilku do nawet kilkunastu metrów,
 • szybkość i prostotę montażu bez konieczności specjalistycznych szkoleń,
 • minimalizację czasu poświęconego na procesy zbrojeniowe na terenie budowy,
 • brak potrzeby stawiania szalunków i wykonywania połączeń o przekroju poprzecznym,
 • kompletność rozwiązań dzięki unifikacji produkcji i projektowania,
 • instalację bez konieczności montowania rusztowań pomocniczych,
 • opcję montażu po ułożeniu fundamentów, co skraca czas prac budowlanych.

Mimo faktu, że mamy do czynienia z kompletnym rozwiązaniem systemowym, istnieje możliwość wykorzystania wybranych, pojedynczych składowych systemu. Jednocześnie do wyboru jest bardzo rozbudowany typoszereg przekrojów.

Dużą korzyścią z wykorzystania oferowanych produktów jest szybki proces budowy. Wystarczy dokonanie odpowiedniego wykopu i wstępne przygotowanie podłoża. Profesjonalna ścianka oporowa lub czołowa przepustu drogowego może być zamontowana z użyciem nowoczesnym, bezinwazyjnych metod budowlanych. Zastosowanie technologii nieniszczących obniża sumaryczne koszty budowy, a jednocześnie ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Pozwala także na prowadzenie prac na terenach miejskich i silnie zurbanizowanych.

Wykonanie prefabrykatów z wysokiej jakości betonu sprawia, że są one niepodatne na wysokie obciążenia i intensywną eksploatację w trudnych warunkach środowiskowych. Z ich natury fizykochemicznej wynika również niepodatność na działanie korozji i możliwość wieloletniej ekspozycji na działanie promieniowania UV. Istnieje możliwość dostarczenia elementów o specyficznych właściwościach, zgodnie z wymaganiami przekazanymi przez zamawiającego. Zapraszamy do kontaktu w przypadku chęci zrealizowania niekonwencjonalnych zamówień na wyroby betonowe SpecBet.

Ścianki oporowe przepustu rurowego – cena

Profesjonalne ścianki oporowe przepustu rurowego w niskiej cenie to niezawodne i trwałe wyroby betonowe przystosowane do wznoszenia nowoczesnych konstrukcji obiektów inżynieryjnych. Można je montować przy użyciu lekkiego sprzętu, bez widocznego wpływu na krajobraz. Dzięki temu doskonale sprawdzają się w zadaniach wymagających perfekcyjnej kompozycji terenu oraz budowli z otaczającym środowiskiem naturalnym. Ściany oporowe umożliwiają prowadzenie infrastruktury drogowej i kolejowej w górach oraz na terenach dużych aglomeracji.

Do produkcji elementów wykorzystujemy innowacyjne metody takie jak wibrowanie betonu, którego efektem jest uzyskanie wysokiej wytrzymałości na ściskanie rzędu kilkudziesięciu MPa. Oferowane wyroby mogą być wyposażone w dodatkowe zbrojenie z użyciem drutu stalowego zabezpieczonego przed korozją. Ścianki oporowe doskonale chronią nasypy kolejowe i drogowe przed osuwaniem się, a także niszczącym działaniem erozji wodnej i zjawiskiem wymywania przez wody opadowe. Nie wymagają specjalnego fundamentowania i są łatwe w instalacji.

Prefabrykacja jest doskonałą metodą na optymalizację procesów budowlanych i znajduje zastosowanie w praktycznie dowolnym segmencie, tj. budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym czy infrastrukturalnym. Oferowane oporowe ścianki czołowe przepustów w niskich cenach zapewniają szybkie wznoszenie obiektów takich jak wiadukty czy mosty kolejowe. Dużą zaletą tych rozwiązań jest możliwość bezkolizyjnego kontynuowania robót ponad działającymi ciągami komunikacyjnymi bez konieczności ich całkowitego wyłączania z użytkowania na czas budowy.

Ścianka czołowa i oporowa przepustu rurowego – Podsumowując

Dostępne w naszej ofercie elementy prefabrykowane to nowoczesne produkty pozwalające na sprawne i szybkie prowadzenie prac z zakresu stawiania budynków, jak i tworzenia infrastruktury. Skorzystaj z naszej oferty i wybierz niezawodne ścianki oporowe oraz czołowe przepustu rurowego w atrakcyjnie cenie! Jako producent betonu w Radomiu zapewniamy fachowe wsparcie na każdym etapie realizacji projektu.