Ściek skarpowy typ trapezowyŚciek trapezowy

Ściek skarpowy typ trapezowy – Opis

Dostępne w asortymencie przedsiębiorstwa produkcyjnego SPEC-BET elementy takie jak skarpowy ściek trapezowy stanowią doskonałe rozwiązania służące do skutecznego odprowadzania wody z pasów drogowych i kolejowych. Są montowane na skarpach, gdzie dochodzi do spływu cieku wodnego. Zapobiegają zalaniom i erozji wskutek obfitych opadów deszczu i nagłych, niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. Oferowane wyroby betonowe SpecBet chronią użytkowników dróg publicznych przed przypadkowym zjazdem ze stromego zbocza. Nasze produkty są również przeznaczone do uniwersalnego zastosowania przy budowie dróg lokalnych, tymczasowych, objazdowych, a także autostrad i tras szybkiego ruchu.

Zapewniają doskonałe właściwości retencyjne, a zarazem usuwające wilgoć z pobocza. Są odporne na długotrwałą ekspozycję na promieniowanie UV, a także niepodatne na uszkodzenia mechaniczne i duże obciążenia w dowolnej osi przenoszenia siły. Mogą być stosowane zarówno w budownictwie drogowym, jak i kolejowym. Każdy ściek trapezowy od Spec-bet jest objęty gwarancją producenta. Nasze wyroby zdobyły uznanie tysięcy inwestorów z Polski oraz Europy.

Wytrzymałe ścieki trapezowe

Wykonane z wysokiej jakości betonu elementy są zgodne z przedmiotową normą PN-EN 13369:2013-09. Ich wytrzymałość na ściskanie jest określona na poziomie C30/37, a nasiąkliwość mniejsza niż 5%. Kolejne cechy skarpowych ścieków trapezowych, które oferujemy jako producent wyrobów betonowych, to również doskonała mrozoodporność (klasa F150) oraz mała ścieralność – poniżej 3,5 mm wg Tarczy Boehmego. Prefabrykowane rozwiązania są łatwe i szybkie w montażu, a do ich instalacji nie są wymagane specjalistyczne narzędzia, ani dodatkowe szkolenia personelu. Pozwalają przyspieszyć czas budowy, a jednocześnie obniżyć jej koszta.

Właściwości skarpowych ścieków trapezowych od SpecBet

Zastosowanie oferowanych, prefabrykowanych elementów pozwala na skorzystanie z gotowych rozwiązań o ściśle określonych parametrach, które łatwo dopasować do różnych projektów. Nasz skarpowy ściek trapezowy to uniwersalny produkt gotowy do użycia bez potrzeby wykonywania jakichkolwiek dodatkowych prac związanych z jego obróbką. Dzięki niemu ekipa budowlana może szybko zrealizować swoje zadania, bez konieczności zlecania wytworzenia elementu na indywidualne zamówienia czy konstruowania go we własnym zakresie.

Jako producent betonu w Radomiu dostarczamy wyroby o znakomitych właściwościach fizycznych, a przy tym niedrogie. Dzięki prefabrykowanym elementom skraca się czas i zmniejsza koszt realizacji inwestycji. Jednocześnie spełniają one surowe kryteria jakościowe, dlatego korzyści ekonomiczne idą w parze z solidnością i uniwersalnością zastosowania. Ponieważ do produkcji wykorzystujemy wyłącznie najnowocześniejsze i najbardziej efektywne technologie oraz materiały, możemy zapewnić trwałość, wytrzymałość i zdolność do znoszenia nawet bardzo dużych obciążeń sprzedawanych komponentów.

Skuteczne odprowadzanie wody dzięki ściekowi trapezowemu

Każdy dostępny w naszym asortymencie skarpowy ściek trapezowy skutecznie zabezpiecza konstrukcję przed zalaniem i długotrwałym kontaktem z wodą poprzez umożliwienie jej sprawnego odprowadzania do kanalizacji, gruntu bądź zbiorników innego rodzaju. Jej precyzyjne przekierowanie w taki sposób, aby mogła swobodnie spływać wraz z siłą grawitacji, to jeden z kluczowych aspektów gwarantujących ochronę przed wilgocią.

Ponieważ ściek trapezowy odgrywa kluczową rolę dla bezpieczeństwa danego obiektu, warto inwestować wyłącznie w wysokojakościowe elementy, a takie można zamówić w naszej firmie. Jako że powstają pod okiem doświadczonych i kompetentnych fachowców, wyróżniają się doskonałymi właściwościami i prawidłowo spełniają swoją rolę przez długie lata.

Wysoka wytrzymałość mechaniczna produktów jest zapewniona dzięki dodatkowemu zbrojeniu w postaci prętów stalowych chronionych przed korozją. Skorzystaj z profesjonalnej oferty firmy SPEC-BUT i wybierz solidne oraz niezawodne skarpowe ścieki trapezowe!